Březen 2013

Gravitation

31. března 2013 v 9:22 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Gravitation
Rok vytvoření: 2001
Počet dílů: 13
Čas na jeden díl: 21 minut 3 vteřiny
Žánr: bishounen, shounen-ai, hudební, komedie, psychologický
Hlavní hrdinové: Shindou Shuichi, Eiri "Yuki" Uesugi, Nakano Hiroshi, Sakuma Ryuichi, Suguru Fujisaki, K, Seguchi Thoma

Popis:
Zpěvák Shuichi Shindou založí pop-rockovou skupinu Bad Luck s kytaristou Nakanem Hiroshim. Po vzoru legendárních Nittle Grasper a jejich frontmana Ryuichiho Sakumy. Zúčastní se koncertů, získávájí manažera a dostávají se pod křídla N-G Production.
Neotrkaný zpěvák ztratí v parku text své písně, kde jej najde oblíbený spisovatel Yuki Eiri a sebevědomí Shuichiho nekompromisně sráží. Shuichi je zdrcený a hodlá svého kritika znovu vyhledat. Podaří se mu to a po dalším setkání zjišťuje, že se do Yukiho pravděpodobně zamiloval. Pozve ho na koncert skupiny ASK, kde mají s Bad Luck hrát jako předkapela.
Shuichi je trochu nesvůj, když Yukiho na koncertě uvidí a úplné katastrofě zabrání až zásah přítomného Ryuchiho Sakumy.
Osudy dvou mladých mužů (Yukiho a Shuichiho) se začnou nezvratně proplétat a vše vyústí ve vznik vášnivého vztahu.
Osud jejich lásce ovšem háže klacky pod nohy...

Můj názor:
Gravitation už jsem si zamilovala jako mangu (která je ovšem dost odlišná od seriálu). A musím říct, že anime se mi líbí ještě víc. Postavy jsou nádherně vykresleny a charaktery jsou od sebe tak odlišné, že si asi každý vybere svého favorita. Máme tu hyperaktivní zpěváky, cynického a krásného spisovatele, geniálního a mírného kytaristu, dlouhovlasého vyšinutého manažera mávajícího zbraněmi, ředitele se sklony k parchantismu a další a další.
Příběh je jednoduchý, ale to co tam je, je promakané do nejmenších detailů, takže to působí pěkně a dobře.
Hudbu si můžu přehrávat dokolečka a neomrzí mě. Je krásná, plná optimismu a náboje.
Zkrátka můžu říct, že je to asi nejkrásnější a nejroztomilejší anime, které jsem zatím viděla. :)

Hodnocení:
10/10

Ichiban Ushiro no Daimaou

18. března 2013 v 14:54 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Ichiban Ushiro no Daimaou
Rok vytvoření: 2010
Počet epizod: 12
Čas na jednu epizodu: 23 minut 5 vteřin
Žánr: fantasy, akční, harem, ecchi, shoujo
Hlavní postavy: Sai Akuto, Hattori Junko, Korone, Etou Fuujiko, Lily, Soga Keena

Popis:
Na magickou akademii přijíždí chlapec Sai Akuto, který se chce stát nejvyšším knězem a pomáhat lidem. Při cestě se spřátelí s Hattori Junko, která je potomkem klanu Hattori z Igy. Na akademii mu jakási "vrána" předpoví, že se stane démoním lordem - nejnebezpečnější osobou, která zničí svět. Akutovi se to samozřejmě nelíbí a navíc se mu kvůli tomu celá škola vyhýbá. Hattori to považuje za zradu a chce aby za ní Akuto zaplatil životem. Vláda pošle androidku Korone, která má Akuta hlídat. Brzy na to se Akuto seznámí s krásnou Etou Fuujiko, které zemřel bratr a Soga Keenou, která je Zákonem Identity a je úzce spjata s Akutovou minulostí. Do Keeny je navíc zamilovaný Yamato Boichirou, který se chce stát démoním lordem a zničit Bohy a nastolit vládu lidstva.

Můj názor:
Ichiban je hodně zvláštní anime... A takové hodně...originální...
Je fakt, že má krásnou kresbu a výbornou grafiku, ale na druhou stranu je na něj potřeba mít žaludek. Protože jistým perverzním momentům se tu nevyhnete. Ze zdánlivě zajímavého příběhu absurdnost doslova odkapává a postavy jsou dosti...svérázné. Každpádně se u toho zasmějete jako u ničeho jiného... :) Takže pokud jste schopní přežít úchylné chvilky, podivné dějové souvislosti a trochu zvláštnější charaktery postav, tak se na to mrkněte. Je to krátké, takže se to zvládne, zasmějete se u toho, ale to je všechno... :D

Hodnocení:
5/10