Květen 2013

No.6

16. května 2013 v 15:57 | Tamao-chan |  Japonské

Název: No.6
Počet dílů: 11
Rok vytvoření: 2011
Čas na jednu epizodu: 23 minut
Žánr: bishounen, akční, sci-fi, dystopie, shounen-ai, josei
Hlavní postavy: Shion, Nezumi, Safu, Inukashi, Rikiga

Věkové omezení: 12+

Popis:
Shion žije v ideálním městě No.6. Ve svých dvanácti letech zachrání zraněného kluka Nezumiho a nechá ho u sebe přes noc. Nezumi ve skutečnosti utíká před Ministerstvem Míru. Následně Shiona a jeho matku vyženou, protože Shion Nezumiho nenahlásil. Začínají nový život. Ve městě, kde žijí dojde k několika podivným úmrtím a podezřelý z vražd se stává opět Shion. Při převozu do Nápravného zařízení ho zachrání Nezumi, kterému před čtyřmi lety Shion zachránil život. Bere ho k sobě a pomůže mu. Co je Nezumi zač? A je opravdu No.6 tak dokonalé, jak si jeho obyvatelé myslí?

Můj názor:
Pravděpodobně nejlepší anime, co jsem viděla. Příběh plný akce a krve, kterému ale sekundují romantikou prosycené scény plné vzájemné lásky a potřeby pomoct druhému. Samozřejmě jde ale o dystopické a ne zrovna komediální anime, takže žádných humorných hlášek nebo situací, u kterých byste se smály se tu nedočkáte. Kresba by se dala označit za perfektní. Postavy (zejména Nezumiho) jsem si zamilovala. Všichni v sobě mají alespoň jednu věc, která vás chytí za srdce a k té které postavě vás to nenávratně připoutá. Není těžké mě u něčeho rozplakat, ale jen No.6 se zatím povedlo vyvolat ve mně takovou neskutečnou emocionální bombu!

Hodnocení:
10/10

Junjou Romantica II

12. května 2013 v 12:15 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Junjou Romantica II
Počet dílů: 12
Rok vytvoření: 2008
Čas na jednu epizodu: 24 minut
Žánr: shounen-ai, komedie, ze života
Hlavní postavy: Takahashi Misaki, Usami Akihiko, Kusama Nowaki, Kamijou Hiroki, Yo Miyagi, Takatsuki Shinobu

Věkové omezení: 12+

Popis:
Zcela navazuje na předchozí řadu.
Mezi Usagim a Misakim to skřípe. Problémy a konkurenti v lásce se na ně lepí. A aby toho nebylo málo, Misaki se setkává s Usagiho starším bratrem, který se do něj zamiluje a hodlá ho Akihikovi ukrást. Zní to jako ohraná romantická zápletka, která ale přinese překvapivá rozuzlení...

Hiroki má opět rozkoly se svým přítelem Nowakim. Kromě práce se mezi ně snaží vrazit klín Nowakiův kolega, který má na mladého pediatra zálusk.

Miyagi si přestává rozumět s Shinobem. I přesto, že si to odmítá připustit, je Miyagi opravdu zamilovaný. Uvědomí si to ve chcíli, kdy kvůli Shinobovi zapomene na výročí úmrti své učitelky, se kterou prožil krátký románek přerušený její tragickou smrtí. Bere Shinoba k jejímu hrobu a oznámí, že konečně našel někoho, koho miluje víc než ji. Ale nedá se říct, že by tím Shinobovi udělal velkou radost...

Můj názor:
Druhá řada je stejně jako ta první prostě něco, co vás chytí za srdce a nebude se chtít pustit. A dokáže to i bez složitějších dějových zápletek, brilantní kresby nebo speciálních efektů. Protože právě ty obyčejné situace, které se můžou stát komukoli z nás jsou na tomhle aniem to krásné. :)

Hodnocení:
9/10

Junjou Romantica

4. května 2013 v 7:54 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Junjou Romantica
Rok výroby: 2008
Počet dílů: 12
Čas na jednu epizodu: 23 minut 46 vteřin
Žánr: shounen-ai, komedie, ze života
Hlavní postavy: Takahashi Misaki, Usami Akihiko, Kamijou Hiroki, Kusama Nowaki, Yo Miyagi, Takatsuki Shinobu

Věkové omezení: 12+

Popis:
Tohle anime je vlastně rozdělené na tři dějové linie.
Ta první a "hlavní" (lépe řečeno ta, které je věnováno nejvíc času) je o vztahu podprůměrného maturanta, kterému zemřeli rodiče a od dětství se o něj staral bratr - Misakiho a slavného spisovatele a nejlepšího přítele Misakiho bratra - Usamiho Akihika, zvaného Usagi (=zajíček).
Usagi je od střední zamilovaný do Misakiho bratra, který mu z důvěry dává Misakiho na doučování. Po čase oznámí, že se bude ženit a stěhovat do Osaky. K jejich "velké radosti" se Misaki musí k Usagimu nastěhovat. Misaki se zpočátku v obřím superluxusním bytě moc dobře necítí, i proto, že ho z pro něj nepochopitelného důvodu Usagi kontroluje na každém kroku, neustále ho obtěžuje a ještě mu musí Misaki vyvářet a uklízet, protože Usagi je prostě slušně řečeno naprosto neschopný. O co Usagimu jde?

Druhý příběh je o lásce Usagiho přítele z dětství - Hirokiho, který se utápí ve své minulosti a studenta, který neví, jakou práci by dělal dřív - Nowakiho. Nowaki - naprosto zamilovaný přemlouvá Hira, aby k němu mohl chodit na doučování. Hiro ho nic netušíc přijme a opravdu doučuje literaturu. Nowaki Hirokimu vyznává lásku a mezi oběma mladými muži vznikne vztah, který je ovšem narušován mnoha okolnostmi. Bude jejich láska silnější?

A třetí příběh je o vztahu mezi Hirovým kolegou Miyagim a mladším bratrem jeho bývalé ženy Shinobem. Shinobu se několik let po rozvodu své sestry vrací do Tokia, aby vyznal lásku svému švagrovi, který ho před několika lety zachránil při přepadení. Tehdy Shinobu ještě nevěděl, že se jeho sestra vdává právě za jeho zachránce. Nevnímá ani Miyagiho minulost nebo osobnost, ani to, že je bývalý manžel jeho sestry, ani 17-iletý věkový rozdíl mezi nimi. Přijme Miyagi jeho city...?

Můj názor:
Junjou Romantica by se mezi námi yaoisty dala označit za legendu. Pro začínající/ho yaoistu/ku by se dala označit za "vstupní povinnost do sekty". A nedá se říct, že by to bylo neprávem. JR je prostě skvělá. Chvílemi se řežete smíchy po podlaze, chvílemi otíráte slzy. V tomhle anime je všechno. Romantika, smích, trable, špatné známky, spisovatelé, učitelé, vzdělaní mladíci, hypermoderní byt, polo-incest a mohlo by se pokračovat do alejuja.
Menšími "problémky" jsou trochu nezvyklá kresba a ze začátku i ne zrovna přehledný děj. Na druhou stranu se v tom dá snadno a rychle zorientovat.
Hudba je trefná a pěkná, opening a ending se mi taky vcelku líbí.
Junjou je prostě rychle uběhlá oddechovka mající všechno, co by komedie ze života měla mít.

Hodnocení:
8/10