Srpen 2013

Sekai-ichi Hatsukoi II

31. srpna 2013 v 12:51 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Sekai-ichi Hatsukoi II
Rok vytvoření: 2011
Počet epizod: 12
Čas na jednu epizodu: 22 minut 30 vteřin
Žánr: bishounen, shounen-ai, komedie, ze života
Hlavní hrdinové: Onodera Ritsu, Masamune Takano, Yoshino Chiaki, Yoshiyuki Hatori, Shouta Kisa, Kou Yukina, Yokozawa Takefumi

Věkové omezení: 12+

Popis:
Pokračování první řady. Ritsu se čím dál víc zamotává do situace s Masamunem, svou první láskou. Když se začíná zdát, že by mohl konečně přiznat, že ho miluje, narušuje vše Ritsova snoubenka, se kterou se Ritsu sice odmítl oženit, avšak dívka ho stále miluje.
Příběh plynule navazuje na poslední díl první série Sekai-ichi Hatsukoi, takže se opět setkáváme s tvrdohlavým Ritsem, despotou Takanem, Chiakim se svými problémy s dvěma ctiteli, zodpovědným Hatorim, Kisou se svou přepracovaností a Yukinou se svou trpělivostí a láskou.

Můj názor:
Druhá řada se mně osobně líbila mnohem víc, než ta první. Možná to bylo kvůli chování Ritsa? :) S kresbou je to stejné jako u první řady. Ikdyž v některých místech dost strádá na kvalitě, stejně se divákovi bude líbit. Protože náboj a charaktery postav jsou prostě silnější. :)

Hodnocení:
9/10

Sekai-ichi Hatsukoi

29. srpna 2013 v 10:10 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Sekai-ichi Hatsukoi
Rok vytvoření: 2011
Počet epizod: 12
Čas na jednu epizodu: 22 minut 30 vteřin
Žánr: bishounen, shounen-ai, komedie, ze života
Hlavní hrdinové: Onodera Ritsu, Masamune Takano, Yoshiyuki Hatori, Yoshino Chiaki, Shouta Kisa, Kou Yukina, Takafumi Yokozawa

Věkové omezení: 12+

Popis:
Onodera Ritsu je jediným synem a dědicem majitele nakladatelství Onodera. Tuto jeho "výhodu" mu všichni závidějí a proto se z vlastní vůle rozhodne přejít do nakladelství Marukawa. Doufá, že se i přesto bude moct věnovat literatuře, avšak místo toho je přeložen na editování shoujo mangy. Ke všemu šéfeditor Takano Masamune je tyranský despota, který nikoho ani sebe nešetří. Ritsu je pevně rozhodnut zažádat co nejdříve o přeložení do oddělení literatury, tedy až do té doby než zjistí, že Takano je jeho bývalá první láska ze střední. A po deseti letech nastává osudový střet...
Stejně jako u Junjou Romanticy se setkáme i z dalšími dvěma páry.

Můj názor:
Abych byla upřímná, tohle anime se mi líbí víc než Junjou Romantica (od stejného tvůrce). Je to takové něžnější a hlavně to má zajímavější děj.
Skutečným tahákem seriálu jsou podle mě ovšem postavy. Naprosto úžasný Takano Masamune, který si mě získal už od prvního dílu, rozkošně zodpovědný Ritsu, rozvážný workoholik Hatori, sladký Chiaki, mírný Yukina a šikovný Kisa. Všichni mají jakousi auru přitažlivosti.
Kresba nám tady trochu pokulhává, ale ono to zase nijak zvlášť nevadí. Opening a ending jsou velmi roztomile provedené a hudba se zpěvem Shuheie Kity tomu ještě přidá. :)

Hodnocení:
9/10

2. Láska z přívěsku

17. srpna 2013 v 8:57 | Tamao-chan |  Má tvorba všeho druhu
Další díl mé kapitolové premiéry Utau Tsuki. Tahle kapitola je taková...syrová. I přesto je poměrně důležitá. :) Mám dojem, že jsem to nějak uspěchala. Ikdyž, nechci zase psát kdoví kolik dílů. :P Andy chytá svou roztomilou podobu. Ale pozor...vyklube se z něj černá ovce příběhu, ve skutečnosti je to pěkný parchant, opravdu. No snad si kapitolu užijete. VAROVÁNÍ! Obsahuje shounen-ai.

Death Note

14. srpna 2013 v 13:38 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Death Note
Rok vytvoření: 2006
Počet epizod: 37 epizod
Čas na jednu epizodu: 22 minut 19 vteřin (čas je proměnlivý)
Žánr: detektivní, thriller, akční, fantasy
Hlavní postavy: Yagami Light, L (Ryuuzaki), Ryuk, Amane Misa

Věkové omezení: 12+

Popis:
Mrazivý detektivní thriller z prostředí Tokia. Nejlepší student střední školy Yagami Light objeví zápisník s názvem Death Note, který do lidského světa upustí bůh smrti (shinigami) Ryuk. Uživatel Death Notu může určit čas, způsob a další podrobnosti smrti člověka, jehož jméno a tvář uživatel zná. Light považuje Zápisník smrti za pořádně promakaný vtip a tak, když zkouší jeho funkci, je přesvědčen, že se nic nestane. Když do čtyřiceti vteřin oběť skutečně zemře, přivede to Lighta na nápad, vymýtit všechny násilníky, vrahy, zločince a další problémové lidi. Zločinci masivně umírají na infarkty po celém světě, což začne být podezřelé policii. Tajemného Kiru (slovní hříčka od slova killer-zabiják, vrah) se rozhodne vypátrat a "tvoření dokonalého a spravedlivého světa" zarazit. A to s pomocí tajemného detektiva, skrývajícího se pod pseudonymem "L", který vyřešil prozatím každou záhadu světa. Ale brzy se ukazuje, že i on bude mít problém Kiru vypátrat...

Můj názor:
Detektivka, která má blízko k dokonalosti. Autor musel být sám neskutečně geniální, když dokázal všechny tyhle souvislosti a dějové momenty (které jsou až neuvěřitelně logické!) vymyslet. Příběh je opravdu tak silný, že konkrétně mě nepustil ani, když jsem se na seriál nedívala. Musela jsem nad ním pořád přemýšlet! Postavy mají navíc tak promyšlené charaktery, že celkovému napětí to ještě víc nahrává. Death Note je opravdu úžasný!

Hodnocení:
10/10