Září 2013

Zero no Tsukaima II

27. září 2013 v 15:44 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Zero no Tsukaima II Futatsuki no Kishi
Rok vytvoření: 2007
Počet dílů: 12
Čas na jednu epizodu: 22 minut 30 sekund
Žánr: shoujo, fantasy, komedie, ecchi, romance
Hlavní hrdinové: Louise Franćoise le Blanc de la Valliére, Saito Hiraga, Siesta, princezna Henrietta

Popis:
Saito se rozhodl zůstat v Halkeginii po boku své paničky Louise. Hned na to je oba ovšem princezna Henrietta požádá o služby královskému dvoru, který musí čelit válce. Mladí kouzelníci se musí chopit zbraní a akademie zůstává kromě dívek a Saita opuštěná. Louise se vrací domů, jelikož má být provdána. Díky své sestře se však může vrátit na akademii. Problém je v tom, že neztrácí bedlivý dozor starších sester, které se ujímají výcviku studentek pro praktikování magie v bitvě.

Můj názor:
Tuhle řadu mám ze všech čtyř nejraději. Je udělaná i celkem vážně a musela jsem se sem tam i vybavit kapesníkem. Opening je úžasný, ending mě moc nezaujal. Kresbě nemám co vytknout, ikdyž v některých záběrech má Louise trochu křivé nohy. :) Pokud hledáte kratší anime na oddech a zároveň milujete humor a kouzla, tak je tohle pro vás to pravé. Do situací se krásně vžijete a budete s hlavními hrdiny opravdu soucítit. :)

Hodnocení:
9/10

Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru

22. září 2013 v 17:26 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru
Rok vytvoření: 2010
Počet epizod: 24
Čas na jednu epizodu: 24 minut
Žánr: bishounen, shounen-ai, fantasy, akční
Hlavní postavy: Giou Yuki, Luka Crosszeria, Wakamiya Kanata (Giou Reiga), Murasame Tsukumo, Murasame Touko, Renjou Hotsuma, Usui Shusei, Sodom, Giou Takashiro, Hourai Kuroto, Furuori Senshirou

Popis:
V sirotčinci Asahi žije mladík s velmi zvláštními schopnostmi a velmi laskavým srdcem. Odjakživa se staral víc o ostatní než o sebe. Jednoho dne se za zvláštních okolností setká s pohledným a tajemným mužem se jménem Zesu. Záhy na to, přichází do Asahi člověk, který se představí jako Yukiho bratr a chce ho vzít zpět domů. Později se Yuki dozví pravý význam toho všeho. Je členem klanu Giou, který se skládá ze skupiny lidí majících magické schopnosti. Yuki se má stát takzvaným "Božím světlem" se schopností léčit lidská zranění tím, že bolest přenese na sebe. Mezi dalšími je v klanu i on tajemný Zesu, který se má stát Yukiho partnerem a společníkem. Prozradí Yukimu také své skutečné jméno. Luka-jméno, které až zoufale úzce souvisí s Yukiho minulostí a které v mnoha ohledech změní i jeho budoucnost...

Můj názor:
Musím říct, že tohle anime jsem si zamilovala. Prvních sedm dílů, bylo takových plonkových, že jsem i myslela, že od toho odejdu a nechám prostě rozkoukané. A teď jak jsem byla nemocná, jsem se k tomu vrátila a musím říct, že dalších sedmnáct dílů mě posadilo na zadek.
Za prvé kvůli Lukovi, Reigovi, Shuseiovi a spoustě dalších krasavců, kteří tohle anime mění v naprostý zážitek. :)
Za druhé vztah Luky a Yukiho. Není to klasické shounen-ai, takže tu nenajdete žádný "fyzický" kontakt, ale tou romantikou je to doslova propletené a to nejen u Luky a Yukiho, ale i u dalších párů.
Za třetí příběh. Naprosto skvěle provedený a celkem i po té psychologické stránce rozvinutý.
Za čtvrté brilantní kresba. Jen jediné co mi vadilo byly ty špičaté protáhlé brady, co všichni měli. :)
Musím říct, že i hudba a openingy a endingy se mi moc líbily a mám je samozřejmě v mobilu. :)
Jen mi vadil ten příběhově otevřený konec. Nebo ne tak docela otevřený, ale je z toho jasné, že to úplně uzavřené není.
Každopádně celková atmosféra, originalita a ráz tohohle anime za to určitě stojí!

Hodnocení:
9/10

Soutěžní povídka: Setkání s literární postavou

10. září 2013 v 17:18 | Tamao-chan |  Má tvorba všeho druhu
Rozhodla jsem se tedy, že se taky zapojím. Ta soutěž mě opravdu zaujala. Jako knížku jsem si vybrala Hunger Games od Suzanne Collinsové a postavu se kterou bych se chtěla setkat jednoho z hlavních hrdinů - Peetu Mellarka. No, normostrana je opravdu málo, ale nakonec se mi to podařilo do počtu dokonce včetně mezer. :) No, užijte si to. :))

Zero no Tsukaima

7. září 2013 v 9:39 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Zero no Tsukaima I Familiar of Zero
Rok vytvoření: 2006
Počet dílů: 12
Čas na jednu epizodu: 22 minut a 30 sekund
Žánr: shoujo, fantasy, romance, komedie
Hlavní hrdinové: Louise Franćoise le Blanc de la Valliére, Saito Hiraga, Kirche von Zerbst, Guiche de Gramont, Siesta, princezna Henrietta

Popis:
Být čarodějkou na kouzelnické akademii je těžké. Ale pokud se vám nedaří dokončit jediné kouzlo, to je samozřejmě ještě těžší. Mladá šlechtična Louise to může potvrdit. Po celé škole je proslulá jako místní tragédka přezdívky Nulová Louise. Když jednoho jara dojde na povolávání fámulů-magických pomocníků, namísto kouzelného stvoření si povolá obyčejného japonského středoškoláka Saita. To samozřejmě není právě ten nejlepší výsledek.
Vznětlivá Louise se chopí biče a rozhodne se Saita vychovat. Avšak Saito je pěkně tvrdý oříšek. Neposlouchá, sukničkaří kde může a v jednom kuse odmlouvá. Brzy však oba pochopí, že bič a tvrdohlavost nejsou právě nejlepšími nástroji k získání něčího srdce.

Můj názor:
Moje takové opravdu první anime.
Už jen kvůli tomu, že je to taková moje srdeční záležitost to mám ráda. Musím ale říct, že druhá a pak teda čtvrtá řada jsou o něco lepší. Třetí se mi moc nelíbila. Samozřejmě ale, kdo chce vidět dvojku, trojku, čtyřku, musí shlédnout tohle. I tak, opening je super, ending taky ujde a co musím opravdu pochválit je kresba. A scény se Saitem a Louise jsou prostě nezapomenutelné. Plné klasického kalhotkového humoru. :) Ale samozřejmě, že kdo chce ZNT shlédnout, musí počítat s větším množstvím neuvěřitelných než uvěřitelných věcí. Každopádně je to rozhodně moc milý a povedený kousek. :)

Hodnocení:
9/10