Listopad 2013

Papa to Kiss in the Dark

22. listopadu 2013 v 16:11 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Papa to Kiss in the Dark
Rok vytvoření: 2005
Počet dílů: 2
Čas na jeden díl: časy jsou proměnlivé
Žánr: yaoi, incest, komedie, romantika, psychologický
Hlavní postavy: Munakata Mira, Munakata Kyousuke, Hino Kazuki, Utsunomiya Mitsuki

Věkové omezení: 13+

Popis:
Munakata Mira je věčně smutný patnáctiletý mladík, který má poměr se svým otcem, slavným hollywoodským herec. Mira zrovna nastupuje na střední školu, kde se setkává se svým přítelem z dětství. Zároveň zjišťuje, že jeho milovaný otec má pravděpodobně snoubenku. Krásnou herečku. To ho samozřejmě donutí žárlit. A aby toho nebylo málo, tak odhaluje hned několik dalších šokujících zjištění, týkajících se jak Kyouskeho, tak jeho samotného,...

Můj názor:
Tedy, viděla jsem ukázku a říkala jsem si něco ve smyslu: "Na incest se fakt dívat nehodlám..." Jenže pak mi to nějak vrtalo hlavou, tak jsem se do toho nakonec pustila.
Ale vřele doporučuji podívat se před tím na svoji normální rodinu. Zejména pokud máte bratra, tak na jeho vztah s vaším otcem, protože po shlédnutí PTKITD už vám to tak normální připadat nebude. Ale teď k samotnému OVAčku:
1) Kresba...nemůžu si ji vynachválit, opravdu skvělá, nemám co vytknout!
2) Hudba (nebo spíš ten jeden ending :D) Taky skvělá, nemám problém...
3) Příběh: Myslím si, že kdyby z toho udělali normální anime o 12 dílech a prostě zaměřené jen na psychologický stav postav, tak je to něco epesního! Nicméně i takhle je to opravdu skvělé. Mira ztracený sám v sobě a milující svého otce je něco, co jen tak neuvidíte,... Podbarvené mírně lechtivými scénami...
Takže všem zapáleným yaoistkám můžu jen doporučit!

Hodnocení:
8/10

Zámek v oblacích

19. listopadu 2013 v 19:18 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Hauru no ugoku shiro (Zámek v oblacích, Howlův putující zámek,...)
Režie: Hayao Miyazaki
Rok vytvoření: 2004
Rok premiéry: 2005
Délka: 116 minut
Žánr: animovaný, fantasy, romance
Hlavní postavy: Sophia, Howl, madame Sallimann, Calcifer

Stručný popis:
Mladá dívka Sophie je zakleta obávanou čarodějnicí do podoby stařeny. A její jedinou nadějí se zdá být najití a pomoc mladého čaroděje Howla. Když ho najde, zjišťuje, že jde jen o samolibého a zbabělého mladíka. I přesto u něj zůstává jako domácí. Brzy objevuje úžasný svět plný kouzel a nadpřirozených bytostí a také zjišťuje, že není sama, kdo se snaží zbavit prokletí...


Zhodnocení:

Příběh:
Zámek v oblacích mi ze všech Miyazakiho filmů, co jsem viděla, přijde nejvíc pohádkový. Spousty třpytivé záře, kouzel a extravagantních nepředvídatelností. Léta se tu nad domy i bez křídel, otevírá se tu tráva, vybuchuje to tu, létají tu válečné lodě a kdoví co ještě. Barevnost a nápaditost příběhu ale na druhou stranu působí mile, optimisticky a protože neobsahuje zbytečně moc násilí, je to ideální film třeba na dobrou noc. :)

Provedení:
Co si budeme povídat. Miyazakiho filmy jsou zkrátka vrcholem japonského animovaného filmu, alespoň tedy pro mě. A Howl není vyjímkou. Prostředí je nádherně barevné a půvabné. Zrovna tak nápaditý "chodící zámek", měnící se domy, dveře, které se otočením kličky otevírají do mnoha směrů. To všechno je naprosto perfektně provedené!

Postavy:
...se mi asi líbí nejvíc. Milá krásná dívka, která by pro svou lásku, rodinu a přátele udělala téměř cokoli. Možná trochu naivní, ale prostě typická pohádková hlavní hrdinka, na které byste špatnou vlastnost hledali pod lupou. :) Pak Howl. Opravdu přitažlivý - jak po vzhledové stránce, tak i po té osobnostní. Vím, že to byl prostě sebestředný spratek, ale mně to přišlo roztomilé. A ke konci taky přece ukáže svou dobrou stránku, ne?! :) A i ostatní jsou velmi sympatičtí. Roztomilý tlustý pejsek, miloučký mluvící ohníček a skákající panák, který pomůže v nouzi.
Bylo to snad poprvé, co mi byla opravdu nepříjemná záporná postava. Madame Sallimann byla nechutně slizká a nepříjemná a mně se prostě protivila už od svého prvního vstupu.


Celkově:
Miyazakiho filmy miluju. A Howla jsem si taky oblíbila. Ikdyž to není úplně tak dobré, jako třeba Princezna Mononoke nebo Cesta do Fantazie, kouká se na to dobře. Ke konci si divák možná hodně neví rady s některými scénami, protože je toho prostě moc. Musí se na konec prostě stihnout všechno vyřešit a dobře skončit, a tak je toho tam tolik v tak rychlém sledu, že to působí bez jakéhokoli řádu a scénaře. Tak trochu pod heslem: "Nafrkejte tam co můžete, ať to působí nějak zdánlivě logicky a ať to vypadá co možná nejneuvěřitelněji." Což už dokazuje samo o sobě to otevírání země, co jsem zmiňovala výše.
Ale v celku je to sympatická pohádka s velkou dávkou romantiky a kouzel a mnohým se na to jistě bude dívat dobře. :)

Hodnocení:
8/10

Zdroje obrázků: fanpop.com, programy.pravda.sk, foxaxe.net

Kuroshitsuji II

18. listopadu 2013 v 15:20 | Tamao-chan |  Japonské


Název: Kuroshitsuji II
Rok vytvoření: 2010
Počet epizod: 12
Čas na jednu epizodu: 24 minut 29 vteřin
Žánr: historický, fantasy, detektivní, tragikomedie
Hlavní postavy: Ciel Phantomhive, Sebastian Michaelis, Alois Trancy, Claude Faustus, Grell Sutcliff, Hannah Anafeloz

Popis:
Znovu se setkáváme s hrdiny Kuroshitsuji I, ke ketrým teď přibydou obyvatelé sídla Trancyů. Aloise Trancyho potkal velmi podobný osud jako Ciela, takže by se dalo říct, že jsou nějakým způsobem propojeni. Svedou mezi sebou nesčetně bitev. A to nejen mezi sebou, ale i mezi jejich oddanými démony Sebastianem a Claudem, který se zmocnil duše Ciela Phantomhiveho. Sebastian se proto rozhodne mu ji zase vrátit. Nastává boj o lidskou duši,...jak z toho všichni vyjdou?

Můj názor:
Nevím, jestli se mi tahle řada líbila víc, asi ne, ale vzhledem k tomu, že mám plakáty s Kuroshitsuji II polepenou pomalu půlku pokoje, tak to nemůže být nijak špatné. Ba naopak, je to úplně skvělé! Opět překrásná kresba a skvělé postavy. Mezi mé oblíbence se zařadili i Alois a Claud. A myslím, že ani další postavy, se kterými se v tomhle anime setkáte vás neurazí.
Takže pokud jste viděli první řadu, rozhodně se podívejte i na tuhle. Nepřipravte se o skvělý a napínavý závěr!

Hodnocení:
9/10

Kuroshitsuji

17. listopadu 2013 v 21:15 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Kuroshitsuji (Black Butler)
Rok vytvoření: 2008
Počet epizod: 24
Čas na jednu epizodu: 24 minut 29 vteřin
Žánr: hisorický, fantasy, detektivní, tragikomedie
Hlavní postavy: Ciel Phantomhive, Sebastian Michaelis, Grell Sutcliff, Finnian, Bladroy, Mey-Rin, Tanaka, Undertaker

Popis:
Ciel Phantomhive přišel při požáru v raném dětství o rodiče, prostředky i veškerou lukrativitu. Byl proto nucený převzít celé hraběcí panství svého otce i titul královnina "hlídacího psa", který nosili dědici rodu Phantomhive. I přes velmi nízký věk se dvanáctiletý hrabě rozhodne spojit s démonem, který mu má pomoci najít a zlikvidovat vraha jeho rodičů. Oním démonem je Sebastian Michaelis. Věrný, svědomitý, šikovný, krásný, s lehkou úchylkou na kočky-zkrátka by se dalo říct dokonalý muž. Tedy nebýt jeho démoské stránky, která prahne po Cielově duši. Ciel je ovšem i za tuto cenu pevně rozhodnut vykonat pomstu. Společně se Sebastianem ale musí i nadále sloužit královně Viktorii a řešit různé detektivní případy...

Můj názor:
Já můžu za sebe říct, že tohle anime patří k mým nejoblíbenějším a já jsem s ním naprosto spokojená. Perfektní kresba i skvělí dabéři skvěle vyplňují drobné mezírky v někdy lehounce pomotaném ději. Ale každopádně i tak doporučuju shlédnout. Už jen kvůli dokonale vymyšleným a vytvořeným hlavním postavám, které si mě naprosto získaly. A těmi nemyslím jen úžasného Sebastiana, ale i cynického a chladného hraběte Ciela, roztomilé služebníky v jeho sídle, šílence Grella a Undertakera.
Ponurou scénu celého seriálu zavánějící téměř hororem zároveň odlehčují úžasně vtipné scény, zejména Sebastian s Grellem a Ciel s Elisabeth. Takže by se dalo říct, že v tomhle anime najdete všechno od thrilleru až po romantickou komedii. :) Takže vřele doporučuji všem!

Hodnocení:
9,5/10