Březen 2014

Jesus Christ Superstar (2000)

30. března 2014 v 11:43 | Tamao-chan |  Zaujalo mě
Pokud máte rádi filmy a jen trochu vám nevadí muzikály, tak je tenhle kousek přesně to, co vás zabaví na celé nedělní odpoledne...Nebojte se , že by šlo o unilý muzikál nebo co hůř operu, ne...Jde o zcela unikátní přepracování, ve kterém dojde na slzy, emoce, černý humor i krev, hodně krve...A pokud náhodou pořád myslíte, že vás to ani nezajímá, tak rozklikněte celý článek a uvidíte, že si to stejně nakonec pustíte (jen teda doufám, že umíte anglicky :D). Nepůjde ani tak o recenzi, jako spíš o srovnání, popis, vytříbení emocí jednotlivých scén, atk směle do toho...!

Recept na DANGO

16. března 2014 v 21:21 | Tamao-chan |  Zaujalo mě
Tak nic na tenhle způsob tu ještě nebylo, tak přiináším recept na "knedlíčkové špízy", které se v Japonsku i v anime neustále pojídají. Můžu říct, že příprava je sice jednoduchá, ale poněkud piplavá. Ale ta chuť je báječná! Kromě receptu vám sem hodím i mé osobní tipy. Jde o tu nejklasičtější verzi danga-sladké dango.


Potřebujeme:
3 hrnky rýžové mouky (může být víc, pokud chceme mít víc danga) - dá se sehnat např. v Globusu anebo, pokud budete mít štěstí, tak i ve zdravé výživě

půl hrnku moučkového cukru (množství můžete měnit, pokud máte raději víc cukru nebo míň)

špetku soli

1 lžičku kukuřičného škrobu (dal by se i solamyl)

teplou vodu (ne horkou!)

1 větší a nižší hrnec

velké mísy

vařečku

talíř

síto (já cedím přes cedník a funguje to stejně)

špejle (nejsou nutné -viz. obrázek-)


Postup:

Do hrnce nalijeme vodu (asi do 3/4 hrnce) a pomalu přivádíme k varu. Mezitím si do velké mísy dáme mouku, škrob, sůl a cukr. Promícháme (já to dělám rukama, sice jsem pak jako čuník, ale je to lepší než vařečkou nebo mixérem :D). Začneme hnětat těsto. Po troškách přiléváme vodu (opravdu po troškách, protože jakmile bysme to přehnali, můžeme těsto vyhodit a začít od začátku!) a hněteme, dokud není těsto tvárné a nelepí. Konzistence by měla být hladká a stejná jako při přípravě normálních nebo bramborových knedlíků.
Poté vypracujeme z těsta malé knedlíčky, které mají asi 3-5 cm v průměru.
Poté je opravdu opatrně přendáme do vody, která by se nám tou dobou už měla vařit. Po chvilce je ještě opatrnějï odlepíme vařečkou ode dna (opravdu hodně opatrně, aby se nám nerozmělnily a nezdeformovaly!). Po pár minutách by nám měly knedlíčky vyplout na hladinu (stejně jako normální knedlíky). Necháme je vařit ještě asi čtyři minuty (celková doba vaření by měla být 6-8 minut). Poté si do druhé mísy nalijeme větší množství studené vody. Knedlíčky přecedíme přes síto/cedník a vhodíme do té studené vody. Chviličku je necháme chladit a pak znovu přecedíme. No a nakonec máme dvě možnosti. Buď knedlíčky nějak hezky upravíme na talíř a nebo je napícháme na špejli, přesně jako v japonském stylu.
No a pak už jen...ITADAKIMASU!

Drobný tip:
Až se vám samotné knedlíčky přejí, doporučuji podle vlastní zkušenosti připravit si třeba rozpuštěnou čokoládu nebo vanilkovou omáčku (šodó) nebo nějakou jinou zálivku (např. fondue). A knedlíčky si v omáčce namáčet. Je to moc dobrá variace. :)