Srpen 2014

Na sladko

29. srpna 2014 v 15:45 | Tamao-chan |  Co vidím a zažívám
Dneska jsme byli na noc u babičky. Takže to znamenalo, že k večeři musejí být palačinky. Já si tedy vyprosila trochu zdravější verzi, než děláme obvykle. A chutnalo to snad ještě lépe. Večer jsem s lattéčkem v ruce sledovala Partičku. K tomu mám rozkreslený obrázek Starish, který bych si pak ráda vyvěsila někam na stěnu a čtu knížku, která mě nebaví, ale číst ji musím. Neptejte se proč, je to na dlouhé povídání. :D Každopádně palačinky mi zbyly i na snídani. Pěkně rozležené s nuttelou a jablkem a čajíkem k tomu. Mňamka! :3
Zrovna teď už jsem doma. Venku je ošklivo, takže nikam nemusím a relaxuji. Dokud ještě můžu... :D
Co u vás nového? :)

Dneska je fotogenická

26. srpna 2014 v 19:12 | Tamao-chan |  Co vidím a zažívám
Dneska se Jája dokonce nechává fotit a spořádaně leží. ^^ Nebo mám spíš kliku... Teď si mi tu hraje s vlasy a strká si je do tlamy. Ale copak vy byste ji nenechali, kdyby na vás dělala ten svůj kukuč? =^.^=
Každopádně já jsem dneska pořád spíš ve vodorovné poloze. Do toho počasí se mi nechce a navíc jsem nějaká přinachcípaná. No,...snad to nic nebude.
Konec prázdnin mě ani netrápí. Přeci jen...týden budu chodit do školy a pak zase na deset dní hola na Korsiku! (Miluju svoji školu...tedy někdy... :D)
Jak se máte vy?

Amnesia

19. srpna 2014 v 14:37 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Amnesia
Rok vytvoření: 2013
Počet epizod: 12
Čas na jednu epizodu: 23 minut 49 vteřin
Žánr: bishounen, romance, tragédie, reverse harem
Hlavní postavy: hlavní hrdinka, Orion, Shin, Ikki, Kento, Toma, Ukyo

Popis:
Jednoho dne se bezejmenná hlavní hrdinka probudí v neznámé kavárně a na nic si nemůže vzpomenout. Netuší, co tam dělá, kdo jsou všichni kolem ní, s kým žije, ani jak se jmenuje. Brzy ovšem potká zvláštního létajícího chlapce Oriona, který prý její amnézii omylem způsobil a který jí chce pomoct. Když se hrdince konečně částečně začne dařit vzpomínat si, stane se něco podivného a nečekaného...

Můj názor:
Ech...tak...už před pár měsíci jsem viděla první čtyři díly a teď jsem si řekla, že to dokoukám a...upřímně jsem toho docela litovala. Už dlouho jsem se nedívala na nějaké anime, u kterého bych do posledního dílu vydržela jen kvůli klukům točícím se kolem zpomalené hlavní hrdinky.

Co se týče děje...tak katastrofální poskládání příběhu jsem ještě neviděla. Vcelku zajímavý nápad se ztrátou paměti, ale tvůrci by se měli malinko zamyslet nad provedením. Stereotypní model opakující se vždy po dvou až třech dílech celý seriál opravdu není to pravé! Nelogické přemisťování, pořádně nevysvětlené okolnosti a jako koruna divný nijaký konec... Vážně, já nevím, jestli jsem prostě moc blbá na to to pochopit nebo co, ale tohle prostě nejde...
Malinkým "problémem" je taky naprostá absence humoru. Což je pochopitelné vůči celé náladě anime, ale uvítala bych alespoň takové ty typické kawaii a chibi momenty nebo jak to nazvat. :D

Uff...tak teď k těm pozitivnějším věcem. Pominu-li zpomalenou a přinejmenším divnou hlavní hrdinku, všichni ti bishíci jsou prostě k sežrání! :) Především Ukyo /na obrázku ten zelenovlasý/ (tedy jeho pravé já)! Ty jeho roztomilé oči a vlásky! :3 A nebo Toma /vpravo od hlavní hrdinky/ (ikdyž má tedy dost vadný charakter) s Ikkim /pod Tomou/ (to samé)! :) I Orion byl moc roztomilý... A co musím ocenit jsou kostýmy. A to i u hlavní hrdinky. Sice občas kluci působili dost nepatřičně, na druhou stranu to bylo efektní a líbivé! Kostým té holky se mi taky moc líbil. To samé jejich uniformy, které nosili v maid kavárně!

Kresbu bych celkově hodnotila jako nadprůměrnou! Nejen, jak už jsem řekla, geniální kostýmy postav a postavy samotné, ale i prostředí kavárny a dalších míst, kde se vyskytovali.

Opening mě skutečně velmi oslovil. Písnička nádherná a celkově zajímavé stvárnění openingu. Myslím, že se to do kontextu s náladou celého anime velmi hodilo! Ending se mi líbil nápadem a provedením, hudba v tomhle případě trochu pokulhává.

Takže...co závěrem? Amnesia má sice příšerně vyvedený děj, který by ale jinak byl dobrý, jen by to chtělo trochu (trochu dost) zapracovat na jeho sestavení, ukončení a vysvětlení něterých detailů. Ale jinak to celkem vyrovnávají postavy, nádherná kresba a opening s endingem,... takže dohromady lehký podprůměr...

Hodnocení:
4/10

Uta no prince-sama

17. srpna 2014 v 14:09 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Uta no prince-sama: Maji LOVE 1000%
Rok vytvoření: 2011
Počet epizod: 13
Čas na jednu epizodu: 24 minut 45 vteřin
Žánr: hudební, bishounen, školní prostředí, reverse harem
Hlavní postavy: Nanami Haruka, Ittoki Otoya, Ichinose Tokiya, Hijirikawa Masato, Ren Jinguji, Shinomiya Natsuki, Kurusu Syo

Popis:
Haruka se chce stát skladatelkou, aby si splnila svůj největší sen - napsat písničku pro svého idola zpěváka Hayata. Nastupuje proto na akademii Saotome, která vychovává budoucí popové idoly. Svou pracovitostí a laskavostí si přitáhne pozornost šesti mladíků - šesti neopakovatelných osobností. Už na konci prvního ročníku si musí vybrat pěveckého partnera, pro kterého bude psát písně. Jenže koho z tolika kandidátů zvolit?

Můj názor:
Anime, ve kterém si asi každý najde něco, co bude milovat a co nenávidět. Roztomilý příběh ze světa japonské hudby. Ošklivá, ale milá hlavní hrdinka, kolem které se točí několik krásných mladíků.

Příběhově bych to hodnotila ve skrze průměrně. Nápad dobrý, ale provdení je už horší. Příběh je neskutečně předvídatelný, plný klišé a místy lehce připraštěný. Uznávám sice, že někdy je moc zápletek spíš na škodu, ale zase něco by tam být mohlo. Já osobně jsem už tři díly dopředu byla schopná předvídat, co se stane. Velkým (a vcelku u anime raritním) plus je ale uzavřený konec.

Za geniální považuji postavy. Hlavní hrdinka je sice ošklivá a s "prázdnýma" očima, navíc s pisklavým hlasem a otravným způsobem mluvy. Ale chlapci jsou doslova pastvou pro oči i uši. Výběr vašeho miláčka je opravdu přebohatý. Jestli dáte přednost lamači dívčích srdcí, přemýšlivému chlapci či roztomilce...to už je na vás. Mým miláčkem se stal Ren. :3 Ale ani Ichinosem či Kurusem bych nepohrdla. :D Takže za postavy u mě palec nahoru!

Kresba je nádherná! Plná příjemných barev, nádherně vystínovaných obrazů a obecně graficky perfektně zvládnutých momentů. Takže tady taky velké plus!

Hudbu si buď oblíbíte nebo ne. Mě překvapilo, že i přesto, že tíhnu k té tvrdší hudbě, jsem si hudbu ne oblíbila, ale zamilovala a poslouchám ji neustále. Ať už úvodní song Starish nebo sólové výstupy jednotlivých kluků. Ale někomu na druhou stranu možná přijdou písničky trochu povrchní... Dle vkusu každého soudruha, řekněme! :D

Celkem bych Uta no Prince hodnotila jako průměrné dílo. Já k němu mám tak trochu duševní pouto, protože je to jedno z mých úplně prvních zhlédnutých anime (cca jaro 2012). Takže mě to k vyššímu hodnocení trochu táhnout musí. Myslím, že pokud máte žaludek na lehce klišovitý děj, ale na druhou stranu zbožňujete roztomilé bishíky a japonskou hudbu, je tohle to pravé pro vás! :)

Hodnocení:
6/10

Karneval

7. srpna 2014 v 10:49 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Karneval
Rok vytvoření: 2013
Počet epizod: 13
Čas na jednu epizodu: 23 - 25 minut
Žánr: akční, fantasy, bishounen
Hlavní postavy: Nai, Gareki, Karoku, Yogi, Tsukumo, Hirato, Uro

Popis:
Nai je zvláštní chlapec. Nerozumí lidským pocitům a je naprosto sám. Navíc hledá jedinou osobu v jeho životě, po které mu zbyl jen kovový náramek. Za zvláštních okolností se pak setká s Garekim - zlodějíčkem, který okrádá lidi, aby přežil. Brzy na to se oba připletou k přepadení firemního prezidenta a nesmírně bohatého starého muže s jeho čtrnáctiletou vnučkou. U tohoto incidentu je i nejsilnější obranná organizace v zemi - Cirkus, která nakonec bere oba chlapce na svou loď. Gareki s Naiem ale brzy pochopí, že zůstat u Cirkusu nebude zadarmo...

Můj názor:
Před hodinou dokoukáno, teď orecenzováno, vzala jsem to hopem, šupem, ale stálo to za to! Kdybych to měla říct jednou větou: Karneval je jedno z nejkrásnějších anime, co jsem kdy viděla.
Ale pokud to trochu rozeberu, najdou se tam i nějaká ta negativa. Tak se mrkneme jaká...
(Mangu jsem nečetla, takže nemůžu porovnávat.)

Na první pohled zaujme určitě bezchybná kresba a animace. Postavy, prostředí, všechno je propracováno do nejmenších detailů. Kostýmy se střídají, množství různých účesů, pozic,... Není tam nic, co by nebylo dokonale promyšleno nebo bylo "odfláknuto". I efekty kouzel a technických detailů jsou perfektně zpracované. Anime je celé v jasných a příjemných barvách, takže po vizuální stránce se musí líbit snad úplně každému.
Pak postavy. Ty mi trochu přišly na první pohled jako kombinace Uta no prince-sama a Kuroshitsuji. Zejména Yogi mi přišel hrozně podobný Natsukimu z UtaPri, Uro Renovi (znovu Uta no prince-sama) a Hirato mi připomínal Sebastiana Michaelise z Kuroshitsuji. Stejní dabéři tomu jen nahrávali.
Ale když už jsem u těch dabérů - anime je opravdu skvěle obsazené. Snůška mých milovaných herců na jednom místě. :) Mamoru Miyano (nadaboval např. Lighta v Death Notu), Junichi Suwabe (např. Undertaker z Kuroshitsuji), Ono Daisuke (např. již zmiňovaný Sebastian), Kamiya Hiroshi (např. Yuu Yanase nebo Hourai Kuroto) a další.
Ale jinak na postavy nedám dopustit. Kromě namyšlené Kiichi a Erisyuuky jsem si oblíbila snad všechny. Hirata s Tsukitachim a Akarim, Yogiho a obě jeho osobnosti, nakonec jsem si oblíbila i Jikiho a Tsukumo. Zrovna tak Iva byla velmi zajímavá. Karoku taky.
A kdo by nemiloval Garekiho? Pokaždé, když ho přepadnul záchvat méněcennosti, jsem měla chuť ho obejmout a utěšit. Ale on by nechtěl, on to přeci zvládne sám, co by ho někdo utěšoval, že?! :D Ale mým opravdovým favoritem je Uro. Ty jeho dlouhé vlasy, uhrančivý pohled a podmanivý úsměv a chování. Zkrátka dokonalý muž. <3
Taky se mi líbilo postavení Naie jako hlavní postavy. Celý příběh vlastně vidíte jeho očima a prožíváte s ním i jeho psychický vývoj

Hudba byla nádherná. Opening je úžasný po hudební i vizuální stráce, ending se mi zalíbil taky hrozně moc. I celkové zpracování Karnevalu jako průvodu bylo opravdu pěkné.

Jako fanservis tu poslouží hned několik možností. Množství náznáků yaoi (např. chytání za kravaty, ruce, letmé doteky a podobně), mluvící roztomilé ovečky a králíčky, skákající mluvící sněhulák,...

Co ve mně ale nechalo nejvíce rozporuplné pocity, byl otevřený konec. Ke všemu bez náznaku možnosti pokračování. Něco se uzavřelo, ale všichni bychom asi očekávali ještě něco víc...

Celkově bych ale hodnotila Karneval jako neskutečně podařený a doporučila bych ho určitě všem!

Hodnocení:
10/10

Golf, capuccino a Karneval

1. srpna 2014 v 20:09 | Tamao-chan |  Co vidím a zažívám
Dneska jsme využili naprosto volného dne a vyjeli s rodinkou na minigolf do Příbrami. Docela mě překvapilo, že ikdyž mám hůl v ruce asi teprve podruhé, tak mi to překvapivě docela šlo. :D Teď jsem si uvařila čokoládové cappuccino, k tomu se prohrabuji platebními a výhodnostními doklady, kterých se mi v poslední době nějak nakupilo a ještě se v nich neorientuju. Co k čemu je a tak podobně. No a k tomu mi tu ještě běží Karneval. Měla jsem ho hodně dlouho rozkoukaný, protože Kanda-hime, která překládá na Neoexorcist, měla pauzu a tak dlouho nic nepřidala. Ale teď to všechno zase doplnila, takže mám zas na co koukat. :)


Podívejte se i na:
neoexorcist.net - překladatelská stránka, kde po bezplatné registraci získáte možnost stahování anime, mangy i doram.
szm.pb.cz/minigolf - Minigolf v Příbrami. Pokud to nemáte nějak moc extra z ruky, tak se tam zajeďte podívat. Hodinka až dvě v přírodě s golfovou holí v ruce a hned potom třeba koupání v přilehlém rybníku, výšlap na Svatou Horu nebo prostě co budete chtít. K dispozici je i autokemp.