Květen 2016

Prostě skvělý víkend I Zaučuji se a Kamil Střihavka

23. května 2016 v 21:59 | Tamao-chan |  Co vidím a zažívám
Ya-ho!
Jaký jste měli víkend?
Já musím říct, že jsem si ho užila tentokrát opravdu maximálně! Už dlouho jsem neměla takovou radost z víkendu jako teď! ^^

V sobotu dopoledne jsem byla kvůli své budoucí brigádě na takových "kurzech". Ještě jsem to neříkala, ale od konce června mě čeká brigáda v podobě provázení na zámku ve Zbiroze. Kdo z vás mě znáte, tak víte, že ke Zbirohu mám velký vztah, trávím tam hodně času, takže jsem byla moc ráda, když jsem dostala příležitost ucházet se tam o brigádu. Už před asi dvěma nebo třemi týdny jsem tam byla na prvním pohovoru a teď v sobotu jsem si byla nastudovat prohlídky, expozice, okruhy a taky naposlouchat ty výklady. (Které jsem se celé ty dva týdny učila nazpaměť a je to vražda, věřte tomu! :D >.<)
Nechci dělat reklamu, ale kdo můžete a budete mít čas, tak se na mě přijeďte podívat! :D ^^ Nevím sice, za kolik bude stát můj průvodcovský výklad, ale jinak zámek, hrad i park jsou strašně zajímavě udělané, že to baví i ty, kteří jinak takovéhle věci třeba moc v lásce nemají... (viz. třeba můj bratr...)

Kamigami no Asobi I Jak jsem se (zase) zamilovala do Lokiho

15. května 2016 v 19:08 | Tamao-chan |  Japonské

Název: Kamigami no Asobi
Rok vytvoření: 2014
Počet epizod: 12
Žánr: romantické, komedie, podle mytologie, fantasy, reverse harem, bromance

Příběh:
Dívka Kusanagi Yui je povolána Diem do jím vytvořené "akademie", kde jí dává za úkol naučit několik bohů z různých částí světa rozumět lidem a lásce. Mělo by se tak zabránit strašlivé budoucnosti a příbližit vzájemně bohy a lidi. Kusanagi tak čeká rok studia, během kterého se snaží rebelantské bohy v lidské podobě spojit v jeden celek.

Můj názor:
Na tohle anime jsem se chtěla podívat už nějaký ten pátek, nicméně jak už to bývá, dostala jsem se k tomu až teď. Ale vlastně toho vůbec nelituju, protože tohle anime skutečně má něco do sebe.

Oslava návratu I Nový design I Vítejte v No.6

11. května 2016 v 21:13 | Tamao-chan |  Dění na blogu
(Zdroj: tumblr.com)

Ahojte!
Když už jsem v minulém článku psala, že se vracím a udělám nějakou rekonstrukci, tak jsem se do toho taky pustila. Udělala jsem nový rozcestník (resp. jsem všechny předešlé rozcestníky nacpala do jednoho), zaktualizovala jsem všechny odkazy, zbavila jsem se oné příšerné vyskakující lišty s reklamou (>.<), promazala jsem staré články, upravila rubrika.
A samozřejmě to chtělo na "oslavu návratu" (egoistka si myslí, že její návrat si žádá oslavu...) nový design, který jsem naposledy měnila loni v květnu. A nemohla jsem si odpustit dát sem svůj největší životabudič, než moje milované No.6! <3 Mít svoji milou dlouhovlasou "krysu" na blogu, to přece jinak nejde... ^^ Takže doufám, že vás nebude nějak iritovat. :D

Layout jsem udělala opravdu hodně jednoduchý, protože si poslední dobou potrpím na minimalismus. A navíc je mnohem míň práce s nastavovaním a navíc by to takhle mohlo sedět ve všech prohlížečích a na všech rozlišeních obrazovky (pokud ne, tak si pohrajte s rozlišením - Ctrl+ nebo Ctrl-, kdyby ani to nepomohlo, tak mi dejte vědět v komentáři a já se s tím pokusím něco provést).

Jinak jak se vlastně máte? Doufám, že se vám tenhle vzhled (aspoň trošičku) líbí! ^^

Pozdrav od Tamao-chan! Návrat?

8. května 2016 v 19:07 | Tamao-chan |  Dění na blogu
(Zdroj: rebloggy.com)

To jste o mě hodně dlouho neslyšeli, co?
No, doufám, že jste se měli za tu dobu dobře, co dobře, výborně! Když jsem to tu v listopadu nechávala, ani jsem netušila, jak dlouho bude trvat, než se sem budu chtít zase vrátit. Ale musím říct, že už mi to začínalo strašně chybět!

Prostě - opravdu mám motivaci se zase vrátit. Nějak lépe. Neříkám, že na plný úvazek, aby vycházel článek každý den, ale chci to udělat tak, aby alespoň dva dny v týdnu jste měli tu možnost si u mě něco přečíst. :)

Strašně moc jste mi (někteří) chyběli. Měla jsem opravdu hodně špatné období, kdy jsem se musela sosustředit prostě na sebe a pokusit se neřešit tolik lidi kolem. Ale teď, když už se všechno tak nějak vyřešilo, tak jsem si řekla, že nemusím přece dál hrát mrtvého brouka, sedět v koutě a nevracet se k věcem, které jsem milovala...

Nebudu se tu dneska moc vypovídávat, protože tu bude dost práce na jiných věcech. Chci totiž protřídit rubriky, spoustu článků odstranit a komplet to tu přestavět a začít znova!

Prosím vás, buďte ještě chviličku trpěliví, já slibuju, že přestavba bude hotová co nejdřív to půjde! Já na tom zamakám!! :*

Mám vás ráda a jsem šťastná, že s vámi třeba zas budu moct sdílet nějaké ty články, emoce a myšlenky!
Tamao-chan