Prosinec 2016

Pusheen • Já, košišta

30. prosince 2016 v 11:24 | Tamao-chan |  Zaujalo mě
Pusheen • Já, košišta
z angl. orig. I am Pusheen the Cat
Claire Belton
pro ČR vydává nakl. CooBoo

Tuhle (krásnou a roztomilou) věc jsem zmiňovala už v minulém článku, kde jsem se chlubila tím, jak mi ji nadělil Ježíšek-mladší brácha a nakonec jsem se opravdu rozhodla věnovat jí dokonce samostatný článek.
Už od té doby, co jsem si kdysi založila facebook a objevila jsem kouzelnou schopnost chatu posílat lidem samolepky, jsem si nejvíc zamilovala takovou tu obtloustlou šedou kouli, protože mi přišla nejvíc cute...
To, že je to kočka a že má dokonce jméno, jsem v té době samozřejmě nevěděla a poznala jsem to až o nějaký ten měsíc nebo rok později.
Každopádně mi vždycky přišla Pusheen prostě skvělá a strašně sladká! A když vyšla její knížka, tak prostě: "Holka, to musíš mít!"

Na druhou stranu, přiznejme si otevřeně, že to není žádný literární skvost, už když jsem ji viděla prvně, mi bylo jasné, že déle než 30 minut mi její přečtení nezabere a proto, i přesto, že nejsem držgrešle a koupím si každou blbost, o kterou zavadím, jsem si ji pak reálně nikdy nekoupila.
No a když se mě brácha ptal, co chci k Vánocům, celkem bez rozmyslu jsem plácla, že knížku o Pusheen. Chvíli na mě koukal, jestli jsem se náhodou nezcvokla, ale pak se smál a říkal, že je to vtipný. No a nakonec hele! Opravdu mi ji koupil jako dáreček a ani nevíte, jakou radost mi tím udělal! ^^

Ti z vás (ikdyž myslím, že většina ano), co nevíte vůbec, o co jde, tak vám to přiblížím - Pusheen je vypasená kočička, která po světě proslula díky svým webovým komiksům, gifům, kde se natřásá a předává moudra z kočičího života a naplnila facebook obrázky pro zlepšení dne. C:
Podobu jí dala Claire Belton (pracovala i rpo společnosti jako Tokyopop, Playstation,...), která se inspirovala skutečně žijící kočičkou svých rodičů a potom, co Pusheen zaznamenala tak obrovský úspěch, ji nakonec převedla i na papír.

V knížce najdete notoricky známé komiksy vyskytující se běžně na internetu doplněné ale o obrovské množství těch nových, neznámých a vydaných speciálně pro knihu. Taky se dozvíte několik málo faktů o samotné Pusheen a její sestřičce Stormy.
Asi nemá cenu vypisovat se se vším, co v knížce je, to bych tu byla ještě pozítří, ale dám vám se několik fotek s mými oblíbenými komiksy. ^^


Pokud váháte, jestli si tuhle knížku koupit nebo ne, tak vám řeknu jen - jestli chete, tak si ji kupte. :D A jestli nechcete, tak ne. Je to zábavná, fotogenická a roztomilá záležitost a fanoušky koček (nebo přímo Pusheen samotné) určitě potěší a přivodí úsměv na tvářích. x) Jen musíte dopředu počítat s tím, že to opravdu není něco, nad čím strávíte moc času a co vás umělecky, vnitřně obohatí. :D

Pokud byste si před koupí chtěli ještě o téhle záležitosti přečíst a prohlédnout si víc obrázků, tak vás odkážu na stránky:

Knížku pak seženete v každém lepším knihkupectví. :)

Útržky z Vánoc 2016 I Kočičky, Viktor Nikiforov, medvědi, instagram

27. prosince 2016 v 11:16 | Tamao-chan |  Jak jde život
Vánoce letos opravdu utekly... Ostatně jako každý rok. Skoro bych řekla, že tak rychle jak přišly, tak zas odešly.

Patřím k těm lidem, co mají Vánoce celkem rádi, ačkoliv někdy bych nejradši ani neměla výzdobu a spokojila se se stromečkem a svíčkou, ale letos na mě ani nějak nepřišla slavící a vánoční nálada a spíš jsem byla nadšená z faktu, že už mám konečně volno a to, že jsou Vánoce bylo spíš druhořadé.

Návrat zpět? Že by?

25. prosince 2016 v 21:22 | Tamao-chan |  Dění na blogu
(Zdroj: pinterest.com; Vityaaaa! :33)

Ciao! Ciao!
Hohoho! Tak tohle jste nečekali, co?

Po rozmluvě s nejúžasnější Beepinkou jsem se zamýšlela nad tím, jestli se sem chci vrátit...jestli mám zase blogovací náladu nebo ne. Hodně jsem váhala, zvažovala a nakonec jsem došla k názoru, že to risknu.

Protože pravda je ta, že není moc důvodů k tomu, abych sem nepsala. Nápadů na články mám hodně a volného času tenhle školní rok snad ještě víc. A pravda je ta, že aspoň dva měsíce sem nepřispívám prostě z čisté lenosti.

A napadlo mě, že když nám bude začínat ten nový rok, že by bylo hezké udělat čáru a začít s čistým štítem nanovo. Rozmyslela a naplánovala jsem si články a bez jakékoli prokrastinace se do toho pustím...a to ideálně co nejdřív!

Prozatím se můžete na články těšit v úterý a pátek. A bude to taková velká směsice - mám připravený článek o YURI ON ICE, kterým posední dva měsíce žiju a miluju to víc než cokoli jiného pod sluncem! <3 :3 Potom mé oblíbené foto-články, výkecy a možná zkusím i reagovat na Témata týdne, když už existují...

To by bylo pro dnešek vše, ještě totiž chci dát některým z vás vědět, že se vracím na blog. QwQ A stejně bych asi mlela dokola pořád prakticky samé, a taky proč, že?!

Omluvte mi tedy tu téměř půl roku trvající ignoraci, mějte krásný zbytek svátků a brzy na viděnou, koťata!