Jen tak... I O zpěvu a ničem jiném významném

2. února 2017 v 20:06 | Tamao-chan |  Jak jde život
Popravdě, málokdy se mi stane, že v momentě, kdy sednu ke klávesnici, nevím, co chci vlastně psát. Nicméně, právě teď ten moment je. Na jednu stranu se mi psát nechce, ale na stranu druhou mám strašnou potřebu si sednout a nechat volně proudit myšlenky, kterých mám zrovna plnou hlavou a nedokážu je uklidnit.
V téhle věci hrozně závidím YouTuberům, ti zapnou kameru, sednou si a mluví... A mluví a mluví, někdy ani neví, kam se jejich věty nakonec samy stočí a následně po zeditování a sestříhání vyberou, co je nejkontroverznějším tématem, na které během svého monologu narazili a podle toho pojmenují video, poté, co ho nahrají na server (a protože je v módě to řešit, tak za onen název připíší #noclickbait).

Jo, bylo by to jednodušší, kdybych si taky jen mohla pustit na špacír pusu a nemusela se soustředit na to, že mám psát a ještě si hlídat, jestli mám správně gramatiku a sloh.
Vůbec, ale vůbec netuším, co to se mnou poslední dny je. Pořád se cítím jako ztrémovaná, klepu se a nedokážu se soustředit nebo se vnitřně alespoň zklidnit (a v důsledku toho vznikají takové žvásty, jaké teď zrovna čtete).

Jak říkám, nevím, jakým směrem chci ubírat dnešní článek, tak zkusím prostě nějak začít - proč teď víc jak dva týdny nevyšlo na blogu ani písmenko...
Potom, co jsem vydala Anime TAG, se mi prachobyčejně nechtělo. Mám sice v diáři fialovo-růžově vyznačené termíny článků, včetně plánu toho, co to konkrétně bude, ale někdy si prostě líně řeknu, že se jednou nic nestane a v případě, že nenapíšu nějaký "zajímavý" text, tak ho prostě naplánuju na jiný termín. Tímto způsobem jsem odsunula Téma týdne, článek s fotkama a jednu recenzi. Protože ten den, kdy jsem po "lenostní pauze" měla vydat něco dalšího, mi "blogerskou cestu" zkřížila jedna nepatrná a na první pohled bezvýznamná událost...
Pokud jste tady už někdy byli a něco četli, tak vám zřejmě neuniklo, že kromě blogu, kočiček a focení, mám i jiné záliby a mezi těmi velmi zvláštní místo zaujímá zpěv. Věnuji se mu už skoro jedno desetiletí (to zní tak honosně, ve skutečnosti mi při úplném začátku bylo osm a teď je mi 16...) a v reakci na chválu lidí (zejména v poslední době) jsem se odhodlala zase jednou vyrazit na nějakou tu soutěž. S mojí učitelkou jsme na poslední chvíli zaznamenaly existenci jedné, která měla uzávěrku už teď posledního ledna (v rámci určité diskrétnosti teď nezmiňuju, o jakou soutěž jde). No a vzhledem k tomu, že nutností pro přihlášení bylo zaslání nahrávky soutěžní písničky, ocitla jsem se naprosto nečekaně a hodně rychle na svém vůbec prvním sólovém nahrávání. Určitou zkušenost už z dřívějška mám, ale sama za sebe jsem tu příležitost ještě neměla. Takže natěšená a nevědoucí, co čekat, jsem vyjela v jedno ošklivé úterý tvořit hudbu...

Můžu vám říct, že není zrovna veselé, když se v Den D probudíte a máte nosový hlas od rýmy tak moc, že i hluchý to slyší a v krku nemáte knedlík, ale betonovou přepážku. Ale co, odkládat se nic nemohlo. Na konzervatoři jsem tedy během asi dvou strávených hodin nakonec po cca třech záběrech dotočila a už během toho odpoledne poslouchala finální verzi. Upřímně, nachlazení ani tak moc slyšet ve finále není. Jako, člověk, který má hudební sluch a ví, co má ode mě čekat, to pozná, ale mohlo to vypadat daleko hůř... O dva dny později jsem nahrávku, coby součást přihlášky, odeslala.
Kdybyste si někdo chtěli rejpnout, tak ukázka mého zpěvu je tenhle odkaz (ne, není to ta soutěžní písnička).

A co je tedy pointa toho, proč jsem zmatená sama ze sebe? Tenhle nevinný moment totiž vyvoval v mojí hlavě několik diskuzí - můj problém je už poměrně hodně dlouho komplex méněcennosti, který jsem před pár měsíci řešila i s psychologem a tak nikdy nedokážu sama sebe kladně ohodnotit - takže se nehodnotím raději vůbec a nechci hodnotit ani lidi kolem, protože je neumím sama se sebou porovnat. Takže tenhle malý krůček k vysněnému vystupování na pódiích a vysněnému studiu hudební školy ve mně nastolil řadu otázek (pravda, nejvýraznější z nich se týká něčeho jiného, co jsem taky poznala v rámci téhle "akce", ale to není úplně vhodné veřejně prezentovat na internetu) - mám vůbec na to? Mám vůbec na NĚCO? Udělala jsem dobře? Není i to vystoupění ve veřejné (velké) soutěži jenom hazard s mojí nakřapanou psychikou? Co ze mě jednou bude?

Nevím, proč si tyhle otázky pokládám a ani nevím, proč vlastně píšu tyhle věty... Ale cítím se o trochu líp, nesmyslné myšlenky asi opravdu potřebují nesmyslným způsobem vyloučit z hlavy a těla.
Dává to vůbec smysl?
 


Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 7. února 2017 v 14:09 | Reagovat

Podle mě by ses zpěvu měla opravdu věnovat! Pustila jsem si to video na instáči a spadla mi čelist! Zpíváš opravdu nádherně a byla by šílená škoda,kdyby jsi toho nevyužila a kdyby jsi to zahodila. Určitě se tomu věnuj dál! Jsi opravdu hodně dobrá. Musíš si věřit! A máš proč být na sebe pyšná! :)

2 Ryuu L Ryuu L | Web | 7. února 2017 v 14:34 | Reagovat

súhlasím s beepinkou :) si naozaj dobrá a hudbu miluješ celým svojim srdcom, čo je vidieť ^ ^ je to strašne krásny druh umenia a viem, že si sama sebe neveríš, ale u nás máš naozaj velkú podporu! :) dúfam, že jedného dňa svoje stratené sebavedomie nájdeš ^ ^ :33

3 Reita Reita | Web | 11. února 2017 v 18:58 | Reagovat

sama taký pocit mám ale nievždy to dokážem dotiahnuť do konca XD po večšine vždy článok vymažem a idem pozerať na niečo v tele :/....tvoj spev je krásni a venujše sa mu už 8 rokov ? to je sila si moc šikovná a ak ta baví mala by si ho určite rozvíjať máš 16 a mala by so roboť to čo t abaví skôr než budeš ľutovať že už na to nieje čas :) tak hlavu hore a chod do toho po hlave :D
PS: na tvojom mieste by som robila coveri na songy ktoré máš rada a dávala to na yt :D

4 Petrika Petrika | Web | 1. dubna 2017 v 22:20 | Reagovat

No, ono to niekedy potrebuje každý z nás- vypísať sa. Ja rada žvaním na svojom blogu- i keď je to len mini článoček s hudbou. A čo sa týka tej menejcennosti, tak si myslím, že by si si z mnohými /vrátane mňa/, mohla podať ruku. Niekedy asi do toho treba len "skočiť" a nechať zvyšok plynúť. Obavy tu budú vždy, strach tiež, ale na druhej strane, nik ti tam z nosa neodhryzie xD a fakt, treba si povedať, že nič tak hrozné sa ti tam nemôže stať. Čo sa týka spevu, tak do toho sa ja nevyznám. Nielen, že nemám hudobný sluch, ale aj s tými ostatnými zmyslami je to bieda :DDDD
Podľa mňa je normálne, že sa na to necítiš. Je to ľudské a prirodzené, ale na druhej strane by bola škoda, kebyže si kvôli nejakému vnútornému bloku necháš uniknúť niečo, čo by ťa mohlo urobiť šťastnou :]

5 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 3. dubna 2017 v 19:14 | Reagovat

tyhle ty problémy s méncenností a tak mívám taky, takže nevím moc co poradit, snažím se si opakovat že na ostatních mi nesejde a že žijem jen jednou tak proč se stresovat.. že každej  je nějakej, jsou hezčí i ošklivější lidi než jsem já.. navíc každej má jinej vkus tak proč si takovými věcmi lámat hlavu.. a budoucnost už nějaká bude, prostě.. tomu nechat volný průběh :)

nicméně myslím, že zpíváš nádherně ^^

6 Amaya Amaya | E-mail | Web | 25. května 2017 v 9:55 | Reagovat

Ahoj,
Omlouvám se že otravuji,
tohle sem asi moc nepatří.
Nechtěla by ses přidat k nám do překladatelské skupiny ?
Jsme ochotni i vše vysvětlit a naučit, pokud s tím nemáš žádné zkušenosti :)
Překládáme anime, mangu a doramu.
Jsme rádi za každou ruku navíc :)
Nebo pokud by jsi nás mohla jenom někomu doporučit, byla bych ti vděčná.

7 beepinka beepinka | Web | 6. června 2017 v 12:36 | Reagovat

Chybí mi tvoje články♥

8 DorothyEcolo DorothyEcolo | E-mail | 17. července 2017 v 20:48 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170717

9 DorothyEcolo DorothyEcolo | E-mail | 19. července 2017 v 4:31 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

10 DavidFub DavidFub | E-mail | 28. července 2017 v 17:09 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиудлаим отрицательные отзывы о Вас Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

11 Carolyndiunc Carolyndiunc | E-mail | 6. srpna 2017 v 4:28 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

12 DannySluse DannySluse | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 20:27 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

13 DorogiKRDPa DorogiKRDPa | E-mail | 26. srpna 2017 v 14:09 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в Краснодаре и г.Анапа. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Точно в срок

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... +7(861) 241 2345
___________________________
озеленение и благоустройство территории в краснодаре
благоустройство прилегающей территории предпринимателей
дизайн и благоустройство приусадебного у
благоустройство участка от ландшафтного дизайна до садовых построек
благоустройство прилегающей территории образовательной организации

14 AlysonNbz AlysonNbz | E-mail | Web | 11. října 2017 v 16:05 | Reagovat
15 Dol77largype Dol77largype | E-mail | 14. října 2017 v 14:26 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

17 BethanyUgh BethanyUgh | 11. listopadu 2017 v 15:22 | Reagovat

Hi everyone! Recently I have been struggling with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=http://gameflash.vn/profile/72689/stacimenken.html>link</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama